9 C
Suceava
aprilie 22, 2024
Internațional

Bayern Munchen zdrobeşte speranţele lui Messi în optimile Cupei Campionilor. PSG, eliminată devreme din competiţie

După o repriză echilibrată în care Paris Saint-Germain a pus presiune pe poarta adversă, repriza secundă i-a avut la conducere pe bavarezi.

Bayern Munchen a deschis scorul în minutul 61 prin Choupo-Moting. Anti-jocul gazdelor s-a finalizat cu golul lui Gnarby în penultimul minut de joc din timpul regulamentar.

Pentru PSG, este a cincea eliminare în această fază a competiţiei din ultimii şapte ani.

În aceeaşi seară, AC Milan a eliminat Tottenham Hotspur după ce au remizat 0-0 la Londra.

Pentru cele mai importante ştiri ale zilei, transmise în timp real şi prezentate echidistant, daţi LIKE paginii noastre de Facebook!

Urmărește Mediafax pe Instagram ca să vezi imagini spectaculoase și povești din toată lumea!